صفحه اصلی / عمومی / بازداشت دعانویس مجازی توسط پلیس فرودگاه

بازداشت دعانویس مجازی توسط پلیس فرودگاه


بازداشت دعانویس مجازی توسط پلیس فرودگاه

در طی عملیاتی دعانویس مجازی که دارای بیش از یک میلیون عضو در کانال خود داشت و توانسته بود با فروش وسایل ابزارآلات شیطان پرستی و جادوگری کلاهبرداری میلیاردی انجام دهد دستگیر شد

ایرانی نیوز: در طی عملیاتی دعانویس مجازی که دارای بیش از یک میلیون عضو در کانال خود داشت و توانسته بود با فروش وسایل ابزارآلات شیطان پرستی و جادوگری کلاهبرداری میلیاردی انجام دهد دستگیر شد

ایرانی نیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین مهری افزود: در پی رصد همکارانم در پلیس فرودگاه کشور در فضای مجازی، کانالی دارای یک میلیون عضو شناسایی شد که در این کانال تبلیغات برای رمالی، دعانویسی و جادوگری تبلیغ می شد؛ گردانندگان این کانال با فریب دادن هموطنان اقدام به اخاذی و دریافت وجوهات می کردند.

وی با بیان اینکه عده ای به بهانه رفع مشکلات روحی و روانی هموطنان از طریق وسایل جادوگری و شیطان پرستی اقدام به ارائه مشاوره به آنها می کنند، تصریح کرد: بالغ بر دهها میلیارد ریال کلاهبرداری توسط این افراد صورت گرفته است.

رئیس پلیس فرودگاه کشور افزود: متهمان پس از ارائه مشاوره به هموطنان از طریق پست برای آنها لوازمی ارسال می کردند که در این بین ابزارآلات شیطان پرستی و جادوگری نیز به چشم می خورد.

وی ادامه داد: در پی تحقیقات انجام شده مشخص شد که  متهمان خود دچار مشکلات روحی و روانی هستند، حال سوال این است که چگونه فردی که دارای مشکلات روحی و روانی است می تواند مشکلات مردم را حل کند؟

سردار مهری افزود: عده ای به جای اینکه به افراد متخصص و پزشکان مجرب مراجعه کنند به افراد رمال و دعانویس رجوع پیدا کردند و لذا خواهش من از این عزیزان این است که برای رسیدگی مشکلات خود به متخصصین مراجعه کنند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

وی گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز سرنخ های موجود موفق شدند مخفیگاه متهمان را در شمال کشور شناسایی و طی عملیات ضربتی آنها را دستگیر و با هماهنگی مقام قضائی روانه زندان کنند.

رئیس پلیس فرودگاه کشور با بیان اینکه فقط در یک مورد متهمان از یکی از مراجعان مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردند، افزود: از همه کسانی که به طریق رمالی و دعانویسی از آنها کلاهبرداری شده درخواست داریم تا برای شناسایی متهمان به پلیس فرودگاه کشور مراجعه کنند ضمناً شهروندان می توانند هرگونه فعالیتی را در این زمینه به سامانه ۱۱۰ گزارش دهند.

 


l

این مطالب را نیز ببینید!

ناگفته های مرضیه برومند از چالش حضور کودکان در سینما / "مراقبت کنیم"

ناگفته های مرضیه برومند از چالش حضور کودکان در سینما / “مراقبت کنیم”

این کارگردان که در بسیاری از آثارش مثل «مربای شیرین»، «الو الو من جوجوام» و «قصه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *