صفحه اصلی / عمومی / بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)لی کاشینگ سرمایه گذار و تاجر هنگ کنگی

لی کاشینگ، رییس هیئت مدیره شرکت های هاتچینسون وامپو و چونگ کنگ است. لی کاشینگ تا سال ۲۰۰۸ از طریق این دو شرکت، بعنوان بزرگ ترین اپراتور پایانه های کانتینری جهان، همچنین بزرگ ترین عرضه کننده محصولات بهداشتی و زیبایی در دنیا محسوب می شد.

چکیده ای از بیوگرافی لی کاشینگ

نام کامل: لی کاشینگ

زادروز: ۱۳ ژوئن ۱۹۲۸

شغل: بازرگان

نقش های برجسته: رئیس هیئت مدیره هاتچینسون وامپو

همسر: چونگ یوئت مینگ (درگذشته)

فرزندان: ویکتور لی، ریچارد لی

بیوگرافی لی کاشینگ

«لی کاشینگ» در سال ۱۹۲۸ در« گوانگ دونگ» کشور چین به دنیا آمد. خانواده لی کاشینگ علاقه فراوانی به علم و دانش داشتند و از همین رو تمام فرزندان را از همان سنین کودکی به فراگیری علوم گوناگون تشویق می کردند. در سال ۱۹۴۰ زمانی که او ۱۲ ساله بود، پدرش تصمیم گرفت تا محل زندگی خانواده را به هنگ کنگ منتقل سازد. اگر چه با مهاجرت خانواده به هنگ کنگ آن ها از صدمات جنگ و درگیری آن سالها رهایی یافتند، ولی کمی بعد، پدر در بستر بیماری افتاد و عاقبت در سال ۱۹۴۳ جان سپرد.

با مرگ پدر لی کاشینگ، لی کا که فرزند بزرگ بود مجبور به ترک تحصیل و یافتن کار پر درآمد شد. لی کا-شینگ اول به یک کارخانه ی ساخت بندک ساعت رفت و مشغول بکار شد.

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)دوران نوجوانی لی کاشینگ

لی کاشینگ با همان سن کم ناگزیر بود ۱۶ ساعت در روز برای آن شرکت کار کند. لی کاشینگ در آن سالها ۹۰% درآمدش را به مادر خود می داد. 

لی کاشینگ پس از چندی در یک فروشگاه لوازم پلاستیکی فروشنده شد. کمی بعد به دلیل کار فراوان و لیاقت و زیرکی که از خود به نمایش گذاشته بود، بعنوان مسئول فروش فروشگاه و پس از آن مدیریت اصلی فروشگاه را بدست گرفت. احتمالا لی کا-شینگ موفقیت اولیه خود را بخاطر سخاوتمندی خود در نان آور بودن خانه کسب کرد.

لی کاشینگ در سال ۱۹۵۰ با سرمایه ی مناسبی که پس انداز کرده بود یک کارگاه ساخت لوازم پلاستیکی برای خود دست و پا کرد و اسم آنرا Cheung kong گذاشت. دیری نپایید که کارگاه کوچک «cheung kong» به یک شرکت بزرگ ساخت اسباب بازی و گل های پلاستیکی تبدیل شد. این شرکت در سال ۱۹۷۲ وارد بازار سهام هنگ کنگ شد. چیونگ کنگ با خرید شرکت هوچیسون وامپوا و شرکت الکتریک هنگ کنگ در سال های ۷۹ و ۸۵ توسعه و گسترش یافت. همچنین لی کا-شینگ حوزه فعالیت شرکتش را از تولید پلاستیک به سرمایه گذاری املاک در هنگ کنگ گسترش داد.

لی کاشینگ از کارگری و فروشندگی به چنین جایگاهی دست یافت. همواره شیفتگی به دانش و نوآوری تازه داشت. گرچه لی کاشینگ در دوران کودکی و نوجوانی از تحصیل بازماند، ولی هرشب بدون خستگی قبل از خواب کتاب می خواند. دیگر این که او دارای خلاقیت و نوآوری در اکثر قلمرو صنعتی اش و برای تمامی کالاهایش بود و در این زمینه آوازه و شهرتی شگفت بدست آورده بود. لی کا-شینگ افزون بر چین، در هنگ کنگ هم با نام تواناترین مدیر و سرمایه دارترین کارآفرین شناخته شده است.

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)عکس لی کاشینگ مشهورترین کار آفرین

لی کاشینگ، قدرتمندترین فرد آسیا 

لی کاشینگ در سال ۲۰۰۱ به وسیله نشریه «آسیا ویک» بعنوان قدرتمندترین فرد آسیا شناخته شد در هنگ کنگ به لی کاشینگ بخاطر دلاوری ها و ریسک پذیری هایش در کسب و کار، لقب «سوپرمن» داده شده است. او برغم ثروت میلیاردی اش پیوسته زندگی بدون تجملی داشته است، لباس های ساده پوشیده و ساعت های معمولی بدست می کند که البته در قیاس با خانه اش که یکی از گرانبها ترین خانه های هنگ کنگ است، اندکی عجیب بنظر می آید. لی کا-شینگ همچنین بعنوان یکی از بخشنده ترین افراد خیرخواه آسیا شناخته شده است. او تا کنون در حدود ۴۱/۱ میلیارد دلار به خیریه و جنبش های بشردوستانه اهدا کرده است. لی کاشینگ نیز به دانشگاه هایی مانند دانشگاه مدیریت سنگاپور، دانشکده پزشکی لی کاشینگ و دانشگاه کالیفرنیا کمک های مالی هنگفتی اهدا کرده است. لی کا-شینگ همواره به ارزش های سنتی کشور چین احترام گذاشته و این امر از روش زندگی متواضعانه او مشهود است. 

لی کاشینگ پرچمدار انقلاب اقتصادی چین

پس از جنگ جهانی دوم کشور چین به یکباره دیدگاهش را به نسبت ثروت تغییر داد. چین از یک کشور جنگ زده و محروم توانست فرهنگ ثروت آفرینی را بعنوان یک ارزش در ذهن مردم خود نهادینه کند. در سال هایی که چینی ها تصمیم گرفتند شعب شرکتهای خود را در کشورهای گوناگون جهان گسترش دهند، لی کاشینگ با عزم راسخ خود این دروازه ها یکی پس از دیگری فتح می کرد. لی کاشینگ از طریق شرکت هایی که تأسیس کرده بود رابطه بین سرمایه گذاران چینی با کشورهای دیگر را تسهیل می نمود. درست است که لی کاشینگ در کودکی ناچار به ترک تحصیل شد، ولی طی سال های بعد پیوسته در حوزه های گوناگون مانند حسابداری و جامعه شناسی به مطالعه می پرداخت.

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)عکس های لی کاشینگ

لی کاشینگ سرمایه گذار و تاجری هنگ کنگی است. لی کاشینگ مدیر شرکت هاتچینسون وامپو است که یک شرکت سرمایه گذاری در هنگ کنگ می باشد. رئیس دو شرکت بسیار مهم بودن باعث شده است. لی کاشینگ نیز شخصی دست و دل باز بوده و بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را در خیریه های گوناگون سراسر دنیا، صرف علم پزشکی و تحصیلات کرده است. لی کاشینگ بعنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت های آسیا در نظر گرفته می شود.

راز موفقیت لی کاشینگ در چیست؟

– نخستین مسئله ای که در چشم آشنایان و دوستان لی کاشینگ جلوه گر می شود، اعتماد به نفس فوق العاده اوست. لی کاشینگ با اعتماد به نفسی بی نظیر توانست از کارگری و فروشندگی به چنین مقامی دست یابد.

– «لی کاشینگ نقل کرد: زمانی که ثروتمند هستید به دیگران خوبی کنید و حسابگر نباشید. زمانی هم که بی بضاعت شدید باید اجازه دهید دیگران به شما خوبی کنند.» لی کاشینگ چند سال یک ساعت مچی ۴۵ دلاری بدست می بست و مطمئن بود که همه این قضیه را می دانند. غرور و پولش هیچوقت بر او فرمانروایی نکرده است. از نظر او قانون طلایی که میتواند برای همه کاربرد داشته باشد حتی اگر هیچ چیزی برای بخشیدن وجود نداشته باشد، این است:« حسابگر نباشید.»

بیوگرافی لی کاشینگ، یکی از سرمایه دارترین کارآفرین دنیا (+ تصاویر)تصاویر جدیدی از لی کاشینگ

– مهم ترین علل تمایز لی کاشینگ از دیگر کارآفرینان و مدیران صنعتی در این پهنه سخت رقابت دانست، خلاقیت و نوآوری اوست. لی کاشینگ در تمامی قلمروی صنعتی اش و برای تمامی محصولاتش، در برهه های زمانی مشخص با بکارگیری خلاقیت ذاتی اش نوعی نوآوری پدید می آورد که اگر چه اندک ولی فاصله او را از رقیبانش بیشتر می سازد.

–  لی کاشینگ به کارآفرینان جوانان توصیه می کند موقعیت شان را با آغوش باز پذیرا باشند. کسب و کارتان را راه اندازی کنید و بدانید تلاش برای به دست آوردن روزی چیزی نیست که به خاطرش شرمنده باشید. کارآفرینی که تازه کارش را آغاز کرده و پول زیادی ندارد باید سخت تلاش کند تا زندگی بهتری بسازد. لی کاشینگ نخستین کسب و کارش را در سال ۱۹۵۰ یعنی ۲۲ سالگی و فقط با ۵۰ هزار دلار هنگ کنگی راه اندازی کرد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش


l

این مطالب را نیز ببینید!

صف خرید سنگین و افزایش قیمت در کدام نماد بورس؟

صف خرید سنگین و افزایش قیمت در کدام نماد بورس؟

امروز مطالبی همچون کدام صنایع از رشد بازار عقب مانده اند، افت نسبی نرخ ارز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *