صفحه اصلی / انواع نوشیدنی / تاریخ و تکامل کاپوچینو ” بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل “

تاریخ و تکامل کاپوچینو ” بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل “

کاپوچینو

سیاه ، قهوه ای تیره ، بژ ، قهوه ای روشن ، سفید

انواع نوشیدنی ها شامل استفاده از خامه به جای شیر ، استفاده از شیرهای غیر لبنی و طعم دهنده دارچین یا پودر شکلات است . حجم آن معمولاً کمتر از کافه لاته است و دارای یک لایه ضخیم تر از میکرو کف است.

این نام از ناخنک های کاپوچین آمده است ، به رنگ عادات آنها اشاره دارد ، و در این زمینه به رنگ نوشیدنی اشاره دارد وقتی شیر به مقدار کمی به قهوه تیره و دم کرده شیر اضافه می شود.(امروزه بیشتر اسپرسو است) . شکل ظاهری یک کاپوچینوی مدرن با اسپرسو کرم و شیر بخارپز شده نتیجه تکامل طولانی مدت این نوشیدنی است.

کاپوچینوی ایتالیا تا دهه ۱۹۳۰ در خارج از ایتالیا ناشناخته بود و به نظر می رسد در اوایل قرن ۲۰ در کافه های سبک وین در تریست و دیگر شهرهای اتریش سابق متولد شده است. این نوشیدنی در سراسر جهان پخش شده است و می توان آن را در تعدادی از موسسات یافت.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

تعریف کاپوچینو

در خارج از ایتالیا ، کاپوچینو نوشیدنی قهوه ای است که امروزه به طور معمول از یک قاشق اسپرسو و شیر داغ تشکیل شده و سطح آن با شیر کف شده پوشانده شده است کاپوچینوها اغلب با دستگاه اسپرسو تهیه می شوند . اسپرسو در ته فنجان ریخته می شود و به دنبال آن مقدار مشابه شیر داغ تهیه می شود که با حرارت دادن و بافت شیر ​​با استفاده از عصای بخار دستگاه اسپرسو تهیه می شود. این کف را می توان با نقاشی های هنری ساخته شده با همان شیر ، به نام هنر لاته ، تزئین کرد .

کاپوچینو به طور سنتی در ایتالیا ، در یک فنجان کوچک با مقداری تزئین شکلات ، با صبحانه سرو می شود.

کاپوچینو به روش سنتی

در یک کاپوچینوی سنتی ، همانطور که در اروپا و قهوه خانه های صنعتگر در ایالات متحده ارائه می شود ، کل اسپرسو و شیر / کف تقریباً از ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلی لیتر تشکیل می شود  فروشگاه های زنجیره ای تجاری رستوران قهوه در ایالات متحده اغلب کاپوچینو را به عنوان یک نوشیدنی ۳۶۰ میلی لیتر (بزرگتر ۱۳ لیتر) و یا بیشتر سرو می کنند. در ایتالیا ، یک کاپوچینو از ۲۵ میلی لیتر اسپرسو تشکیل شده است.  در خارج از ایتالیا ، نسبت اسپرسو ، شیر و کف به طور معمول هر یک ۱/۳ برابر است.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

کاپوچینو به طور سنتی کوچک است ( ۱۸۰ میلی لیتر) . اغلب در یک لیوان بزرگ سرو می شود. کاپوچینو بیشتر در یک فنجان ۱۵۰-۱۸۰ میلی لیتری با دسته است. کاپوچینو به طور سنتی دارای لایه ای از میکرو کف شیر است که بیش از ۱ سانتی متر ضخامت دارد. میکرو کف شیر / بخارپز است که در آن حباب ها به قدری کوچک و بسیار زیاد هستند که دیده نمی شوند ، اما باعث سبکی و ضخیم شدن شیر می شود. در نتیجه ، هنگامی که اسپرسو به درستی ریخته می شود ، میکرو فوم تا حدی در بالای لیوان باقی می ماند و همچنین با بقیه کاپوچینو خوب مخلوط می شود.

تاریخ و تکامل کاپوچینو

کاپوچینو با تزئین قلب

مصرف قهوه در اروپا در ابتدا بر اساس تهیه سنتی نوشیدنی توسط عثمانی انجام می گرفت ، با این کار مخلوط قهوه و آب را به جوش می آورد ، گاهی اوقات شکر اضافه می کرد. به نظر می رسد انگلیسی ها از قسمت دوم قرن هجدهم شروع به فیلتر کردن و پخت قهوه کردند ، و فرانسه و قاره اروپا نیز این روند را دنبال کردند. در قرن نوزدهم ، قهوه در دستگاه های مختلفی که برای کافه های خانگی و عمومی طراحی شده بود ، دم می شد.

اضافه کردن شیر به قهوه توسط اروپاییان قبلاً در دهه ۱۷۰۰ ذکر شده بود و گاهی توصیه می شد.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

کاپوچینو که امروز آن را می نویسیم (به ایتالیایی) اولین بار در دهه ۱۹۳۰ در شمال ایتالیا ذکر شده است و عکس های مربوط به آن زمان نوشیدنی شبیه “وینی” را نشان می دهد ، قهوه ای که با خامه زده شده با دارچین یا شکلات پاشیده شده است. کاپوچینوی ایتالیایی در دهه های بعدی تکامل یافت: شیر بخارپوش شده در اواخر آن اضافه شده است و در ایالات متحده یک سو تفاهم اندکی منجر به نامگذاری این “کلاه” کف شیر “سر راهب” شده است ، اگرچه در اصل چیزی نداشت با نام نوشیدنی انجام شود.

دستگاه های اسپرسو

اگرچه بعد از جنگ جهانی دوم در سراسر اروپا قهوه به طور متفاوتی دم می شد ، اما در ایتالیا دستگاه های اسپرسو واقعی فقط در دهه ۱۹۵۰ رواج پیدا کردند و “کاپوچینو” دوباره تعریف شد ، اکنون از اسپرسو و شیر کف شده ساخته می شود (البته از کیفیت ” میکرو فوم “شیر بخارپز امروز). با پیشرفت دستگاه های اسپرسو ، دوز قهوه و گرم شدن شیر نیز بهبود یافت. در خارج از ایتالیا ، کاپوچینو پخش شد اما به طور کلی از قهوه تیره با خامه زده شده تهیه می شد ، زیرا هنوز در سالهای ۲۰۱۴ در مناطق بزرگ اروپا وجود دارد.

دستگاه های اسپرسو در اوایل قرن ۲۰ معرفی شدند ، پس از آنکه لوئیجی بزرا از میلان اولین حق ثبت اختراع را در سال ۱۹۰۱ ثبت کرد ،  اگرچه مطمئناً نسل های اول ماشین آلات اسپرسو را به همان روشی که امروز تعریف می کنیم ، نساختند.

تهیه قهوه در کافه ها در دهه های اول قرن بیستم تغییر کرد. این اولین دستگاه ها امکان سرو اسپرسو قهوه به طور خاص برای هر مشتری را فراهم می کردند. فنجان ها هنوز به همان اندازه بودند و دوز لوبیا مانند قبل درشت آسیاب می شد. دمای بیش از حد بالای دیگهای بخار قهوه را سوخت و چندین تلاش برای بهبود آن در سالهای پس از جنگ جهانی اول صورت گرفت.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

با پایان جنگ جهانی دوم ، ایتالیایی ها “عصر کرما ” را راه اندازی کردند ، زیرا دستگاه های جدید قهوه می توانند فشار بالاتری ایجاد کنند ، منجر به آسیاب دقیق تر و کرمای کلاسیک شود.

کاپوچینوی مدرن

اولین فنجان های کوچک در دهه ۱۹۵۰ ظاهر شدند و ماشین ها می توانستند شیر را گرم کنند ، بنابراین کاپوچینوی مدرن متولد شد.  در وین ، میله های اسپرسو در دهه ۱۹۵۰ معرفی شدند ، که منجر به این شد که هم کپوزینر و هم کاپوچینوی تازه متولد شده ایتالیا به عنوان دو نوشیدنی متفاوت در کنار یکدیگر خدمت کنند.

در انگلستان ، قهوه اسپرسو در ابتدا به شکل کاپوچینو ، تحت تأثیر عادت انگلیس در نوشیدن قهوه با شیر ، میل به نوشیدنی طولانی تر برای حفظ کافه به عنوان یک مقصد و بافت عجیب و غریب نوشیدنی ، محبوبیت پیدا کرد.

قهوه صبحانه مورد علاقه خود را از ابتدا درست کنید – با تجهیزات مناسب آسان است. ما کاپوچینوی خامه ای را دوست داریم که روی آن پاشیدن پودر کاکائو باشد.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

مواد مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو

  • ۱۸ گرم اسپرسو زمینی (یا ۱ غلاف اسپرسو)
  • ۱۵۰ میلی لیتر شیر
  • پودر کاکائو (اختیاری)
  • فنجان مناسب ، ظرفیت ۲۰۰-۲۵۰ میلی لیتر

روش تهیه کاپوچینو

ابتدا شیر را داغ کنید. روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.

بگذارید شیر آرام گرم شود تا حباب هایی در لبه های آن ایجاد شود ، اما شیر را نجوشانید. ظرف را از روی حرارت برداشته و روی سطح صاف قرار دهید.

تاریخ و تکامل کاپوچینو " بهترین روش تهیه و تزئین کاپوچینو با وانیل "

بعد ، شیر را با همزن برقی بزنید و با شروع غلیظ شدن شیر ، سرعت آن را افزایش دهید. مخلوط کردن را ادامه دهید تا حجم دلخواه کف را بدست آورید شما از هر شیری که دوست دارید میتوانید استفاده کنید ولی شیر پر چرب خوشمزه تر است.

حالا ، قهوه را درست کنید و به شیر اضافه کنید. ۲ قاشق غذاخوری پودر قهوه برای ۵ تا ۶ اونس آب اندازه بگیرید.

یک کاپوچینو کلاسیک خواستار ۱/۳ اسپرسو ، ۱/۳ شیر بخار پز و ۱/۳ کف است. می توانید آن را با استفاده از ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری شربت های طعم دار یا حتی انواع مختلف شیر مانند شکلات یا وانیل تزئین کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: ۰ میانگین: ۰]


l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *