صفحه اصلی / عمومی / تعیین جنسیت جنین با رعایت رژیم غذایی ویژه

تعیین جنسیت جنین با رعایت رژیم غذایی ویژه

یکی از روش‌های پرطرفدار که امروزه به طور رایجی برای انتخاب جنسیت جنین پیشنهاد می‌شود، رژیم‌های غذایی ویژه ایست که به منظور تنظیم نسبت موجود میان یون‌های (K و Na) سدیم و پتاسیم به (Ca و Mg) کلسیم و منیزیم استفاده می‌شود و در جنسیت جنین تاثیر می‌گذارد.

در این روش برای پسر شدن فرزند بر بالا بودن نسبت یون‌های سدیم و پتاسیم به کلسیم منیزم و برای دختر شدن فرزند بر بالا بودن نسبت یون‌های نسبت یون‌های سدیم و پتاسیم به کلسیم منیزم تاکید می‌شود.

تعیین جنسیت جنین با رعایت رژیم غذایی ویژه

میزان بالای سدیم و پتاسیم و میزان کم کلسیم و منیزیم، سوخت و ساز تخمک و به ویژه لایه خارجی آن را طوری دگرگون می‌کند که اسپرم‌های نر به سمت تخمک کشیده می‌شوند و برای کشیده شدن اسپرم‌های ماده به سوی تخمک، باید کلسیم و منیزیم خون بالا رفته و پتاسیم و سدیم کاهش یابد.  

این روش تنها به وسیله خانم باید رعایت شود، زیرا دگرگونی‌های یونیک تخم است که اسپرم را انتخاب می‌کند. در این روش به مادر سفارش می‌شود که از دو ماه پیش از بارداری این روش تغذیه‌ای را رعایت نماید. البته هنوز سازوکار یون‌ها بر تخمک ناشناخته است و باید گفت که اگر بارداری پس از شش ماه انجام نشد نباید رژیم ادامه پیدا کند، زیرا منجر به کمبود‌های تغذیه‌ای می‌گردد.  

در برخی جا‌ها گفته شده که روزه داری و گرسنگی طولانی سبب کاهش تولد فرزند پسر می‌گردد که البته در این مورد نیز، چون نتیجه‌ها متفاوت بوده است باید بررسی بیشتری انجام شود. همچنین مناسب بودن شرایط دهانه رحم و گلوکز آن در کشیده شدن اسپرم نر به رحم نقش دارد و استفاده از میوه‌های شیرین نزدیک به تخمک گذاری و به ویژه خوردن صبحانه به وسیله خانم سفارش می‌شود.

تعیین جنسیت جنین با رعایت رژیم غذایی ویژه

یکی از مواردی که اغلب افراد به آن اعتقاد دارند، این است که برای تعیین جنسیت دختر، خانم باید بدن اسیدی و آقا قلیایی داشته باشد و برای تعیین جنسیت پسر، بدن خانم باید قلیایی و آقا اسیدی باشد. البته از دید دانشمندان اینگونه سخنی دانش بنیان نیست و اگر اسید با قلیا در کنار هم باشند، سرانجام همدیگر را خنثی کرده و هیچ. پس با این پدیده به دختر یا پسر دست پیدا نخواهید کرد.

ولی موضوعی که بیشتر پایه علمی دارد این است که مایع منی مرد هر چه قلیایی‌تر باشد، سرعت و حرکت اسپرم بهتر خواهد بود و از آنجا که اسپرم‌های سریع‌تر، مقداری بیشتری کروموزوم‌های y، که عامل پسر شدن جنین هستند، را دارند، پس قلیایی بودن بیشتر منی مرد به پسر شدن جنین کمک می‌کند و این قلیایی بودن در بدن زن نیز مورد نیاز است تا اسپرم‌ها حرکت و سرعت خود را از دست ندهند.

پس برای پسر شدن جنین، بدن خانم هم باید قلیایی باشد و برای دختر شدن جنین، هم خانم هم آقا هرچه بدن اسیدی تری داشته باشند بهتر از قلیایی بودن است.

منیع: مطلب اختصاصی مجله اینترنتی ایرانی نیوز


l

این مطالب را نیز ببینید!

بلیت سینماها از شنبه تا چهارشنبه 'نیم‌بها' شد

بلیت سینماها از شنبه تا چهارشنبه ‘نیم‌بها’ شد

زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش نام پدر: عبدالله نام مادر: آمنه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *