صفحه اصلی / بیماری ها و راه درمان / رابطه بعد از زگیل تناسلی |آیا بعد از درمان زگیل تناسلی می توان رابطه داشت؟!

رابطه بعد از زگیل تناسلی |آیا بعد از درمان زگیل تناسلی می توان رابطه داشت؟!

رابطه بعد از زگیل تناسلی

رابطه بعد از زگیل تناسلی یکی از سوالات اصلی زوج ها به شمار می رود که قصد داریم در ادامه به پاسخ آن بپردازیم و راه های درمان زگیل تناسلی را نیز برای شما بگوییم.

زگیل تناسلی، بیماری عفونی است که معمولا از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. البته این بیماری از طریق تیغ های آلوده هم امکان انتقال دارد چرا که عامل این بیماری ویروسی است. ویروس اچ پی وی  یا پاپیلوما، از عوامل ایجاد کننده زگیل تناسلی می باشد. این زگیل معمولا در دو نوع خفیف و شدید پدیدار می شود. نوع خفیف معمولا بدون علامت است و یک دوره ظاهر می شود و بعد از مدتی خود به خود از بین نی روند اما در نوع شدید، این زگیل ها ایجاد علائم کرده و برای فرد ایجاد ناراحتی می کند که نیاز به درمان دارد این بیماری روش های درمانی گوناگون نیز دارد.

مطلب پیشنهادی:

خرید ریپورتاژ آگهی از پایگاه ها و خبرگزاری ها

رابطه جنسی در زمان ابتلا به زگیل تناسلی

زمانی که یکی از همسران به طور واضح، دچار زگیل تناسلی هستند بهتر است در این زمان، رابطه جنسی نداشته باشند و این رابطه را به بعد از درمان کامل، موکول کنند. اما از آن جایی که رابطه جنسی از مهمترین، پایه های یک رابطه مشترک است و منع آن گاه غیر ممکن است و از طرفی هم ویروس اچ پی وی ممکن است تا زمان نامحدودی در بدن فرد مخفی بماند و دوباره عود کند، لذا باید رابطه جنسی به زمان بعد از درمان و ناپدید شدن کامل زگیل ها موکول شود. در این موارد کاندوم تا حدودی از انتشار ویروس جلوگیری می کند.

احتمال ابتلا به زگیل تناسلی

باید بدانید که احتمال انتقال ویروس از افراد آلوده به افراد سالم در رابطه جنسی ۱۰۰% است ولی احتمال ابتلا به زگیل تناسلی کمتر بوده، به عبارتی برخی از افراد به سبب داشتن سیستم ایمنی قوی، به محض ورود ویروس به بدن، آن را از بین می برد.

رابطه بعد از زگیل تناسلی |آیا بعد از درمان زگیل تناسلی می توان رابطه داشت؟!

رابطه بعد از زگیل تناسلی و ازدواج

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا کسانی که مبتلا به زگیل هستند می توانند ازدواج کنند یا نه؟ در جواب باید بگوییم که بله این افراد هم می توانند ازدواج کنند البته قبل از بر قراری هر گونه رابطه جنسی، همسرتان دوره واکسیناسیون را باید کامل کند.

علائم بالینی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، معمولا به شکل زائده های گوشتی گل کلمی در نواحی تناسلی ظاهر می شود که معمولا همرنگ پوست است. گاهی زگیل مسطح است که باعث سختی در تشخیص آن ها می شود. اما زگیل ها در نواحی مرطوب مثل دهانه واژن، ابتدای سوراخ ادراری، کشاله ران معمولا برای فرد ایجاد درد، سوزش خارش و ترشحات بد بود می کنند.

روش تشخیص زگیل تناسلی

مهمترین روش تشخیص زگیل های تناسلی، معاینه و دیدن این زائده های گوشتی است. اما در صورتی که در معاینه تشخیص داده نشدند، نیاز به انجام تست PCR است. در خانم ها معمولا در کنار تست پاپ اسمیر، تست پی سی آر هم انجام می شود.

روش های درمان زگیل تناسلی

این بیماری پوستی، روش های درمان گوناگونی دارد. انتخاب این روش های درمانی تا حد زیادی به محل زگیل تناسلی، تعداد، اندازه، تشخیص و تجربه پزشک دارد. این درمان ها شامل استفاده از برخی از پماد ها، لیزر تراپی، کرایو تراپی، سوزاندن و جراحی می باشد.


l

این مطالب را نیز ببینید!

درمان زگیل تناسلی و راه های تشخیص آن | هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

درمان زگیل تناسلی و راه های تشخیص آن | هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

درمان زگیل تناسلی زگیل تناسلی زوائدی گوشتی ریزی هستند که معمولا به دنبال عفونت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *