صفحه اصلی / عمومی / زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییآریانا هافینگتون نویسنده و مجری موفق در رسانه‌های بین‌المللی است 

یکی از افراد موفق و مشهور آمریکایی آریانا هافینگتون است. آریانا هافینگتون نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی آمریکایی- یونانی تبار است. وی نیز نویسنده و سردبیر نشریه هافینگتن پست است.

چکیده ی از بیوگرافی آریانا هافینگتون

نام: آریانا هافینگتن ستاسیناپولوس

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

بیوگرافی آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون در ۱۵ ژوئیه ۱۹۵۰ در آتن، یونان بدنیا آمد. او بخش بزرگی از انعطاف پذیری و خوش شانسی رسانه ای خود را به زندگی اش در دوران نوجوانی در آتن مربوط می داند. والدینش الی و کنستانتینوس استاسینوپولوس در سن ۱۱ سالگی آریانا هافینگتون از هم طلاق گرفتند و این یکی از نقاط عطف بدشانسی های او در زندگی اش بود.

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییآریانا هافینگتون برای تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه کمبریج و پس‌ از ان، به آمریکا رفت

آریانا هافینگتون در مورد مادرش می گوید:« مادرم این معنا را به من القا کرد که شکست موضوع ترسناکی نیست و اینکه شکست در برابر پیروزی قرار ندارد، بلکه پله ای به طرف موفقیت است و من اینگونه بود که هیچ وقت از شکست نترسیدم. فهمیدم که استقامت همه چیز است و من هیچ وقت تسلیم نشدم. هر کسی شکست هایی دارد، ولی مردم موفق راهشان را ادامه می دهند… مادرم مربی زندگی من بود.» به گفته آریانا مادرش روحیه آموزش داشت و اصرار می ورزید که او و خواهر کوچک ترش، آگاپی، در درس خواندن نظم داشته باشند.

شهرت آریانا هافینگتون در ابتدای کار

آریانا هافینگتون در ابتدای شهرت، بیشتر به علت نظرات سیاسی و اظهارنظرهای محافظه کارانه خود شناخته شده بود. حتی گاهی وقت ها، برای حمایت از مواضع خود، بطور منظم در برنامه های تلویزیونی نیز حضور پیدا می کرد؛ ولی بعد از چند وقتی، با پذیرش تأثیر و قدرت ریسک در موفقیت انسان، موضع خود را از سیاست های محافظه کارانه به طرف مخالف تغییر داد؛ مثل شرکت در فعالیت های زیست محیطی و اصلاحاتی مختلف.

شخصیت آریانا هافینگتون کم کم با تجربه ها و درسی که در زندگی آموخته بود رشد کرد. یک بار هنگامی که در یک گفتگو تلویزیونی از طرف ویلیام اف باکلی، نویسنده و مفسر مشهور مورد تحقیر قرار گرفت، او بیان کرد: من آموختم که هیچ شخصی به اندازه خودمان به تحقیرها و شکست ها اهمیت نمی دهد. شاید من آن روز در آن برنامه تلویزیونی فکر کردم که کار من تمام است، ولی دیگران به اندازه من به یک برنامه تلویزیونی آن قدر اهمیت نمی دادند.

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییآریانا هافینگتون نویسنده کتابهایی در موضوعات فمینیسم تا تجارت در آمریکا و سیاست، است

فعالیت های آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون برای تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه کمبریج و پس‌ از ان، به آمریکا رفت. او قبل از اینکه به سیاست های لیبرال و انتخابات فرمانداری ایالت کالیفرنیای آمریکا روی آورد، از مفسران محافظه کار بود. سال ۲۰۰۳ بود که آریانا هافینگتون در انتخابات فرمانداری ایالت کالیفرنیای آمریکا نام نویسی کرد، ولی یک هفته پیش از انتخابات زمانی که از باختش خاطرجمع شد، از انتخابات کناره گیری کرد اما اسم وی در بین نامزدهای انتخاباتی باقی ماند و ۵۵ درصد آرای ایالت به او اختصاص داده شد و نفر پنجم شد ولی این بزرگترین شکست زندگی او نبود. آریانا هافینگتون، وب سایت هافینگتون پست را در سال ۲۰۰۵ راه اندازی کرد. این وبسایت خبری تحلیلی در سال ۲۰۱۱ توسط AOL خریداری شده و به یک پلتفرم خبری آنلاین بسیار مشهور و قدرتمند تبدیل گردید. آریانا هافینگتون نیز نویسنده چند کتاب در موضوعات گوناگون، از فمینیسم تا تجارت در ایالات متحده و سیاست، است.

آریانا هافینگتون در سال ۲۰۰۶ توسط مجله مشهور و شاخص “نیویورک تایمز “، در فهرست ۱۰۰ فرد تأثیرگذار و بانفوذ جهان قرار گرفت. بعلاوه، او سال ۲۰۰۵، در فهرست ۱۰۰ زن قدرتمند جهان در رده بیست و هشتم قرار گرفت و جایزه ویژه “فوربس” را بخود اختصاص داد. کتاب سیزدهم هافینگتون، با عنوان “آمریکای سوم جهان: چطور سیاستمداران طبقه متوسط ​​را رها نموده و به رؤیای آمریکایی ها خیانت می کنند” در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و چهاردهمین کتاب او نیز برای تعریف مجدد موفقیت و ایجاد زندگی بهتر، در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و موفق به کسب رتبه اول در فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز گردید.

آریانا هافینگتون در آگوست سال ۲۰۱۶، انصراف خود را از ادامه مشارکت با نشریه هافینگتون پست اعلام و تصمیم خود را برای راه اندازی شرکت Thrive Global، (یک شرکت نوپا در زمینه بهداشت و سلامتی) علنی نمود تا بتواند تمام توان خود را برای پیشرفت استارت آپ و پلت فرم دیجیتالی خود اختصاص دهد.

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییبه عقیده آریانا هافینگتون انجام چند کار بطور هم زمان کارایی شخص را بالا می برد

آریانا هافینگتون در سال ۱۹۷۴، ۲۳ ساله بود که نخستین کتابش با عنوان «زن مونث» را در خصوص قوانین در حال تغییر در مورد زنان نوشت که به ۱۱ زبان ترجمه شد. بعد از آن که او در سال ۱۹۸۰ از لندن به نیویورک نقل مکان کرد به نوشتن ادامه داد و پرفروش ترین کتاب خود را در سال ۱۹۸۱ با عنوان ماریا کالاس، که زندگینامه ستاره اوپرا ماریا کالاس بود، منتشر کرد. کتاب های «رزومه قوی» ۱۹۸۸ (زندگی نامه پابلوپیکاسو که بعدها به فیلم تبدیل شد) و «پرفروش ترین خوک های درون کوزه نیویورک تایمز: چطور طمع شرکت ها و فساد سیاسی آمریکا را تضعیف می کند» دیگر اثرهای آریانا هافینگتون بودند.

به عقیده آریانا هافینگتون انجام چند کار بطور هم زمان کارایی شخص را بالا می برد. درواقع به اعتقاد وی کسی که در چند کار فعالیت می کند، موفقیتش در تمامی کارها بیشتر است. او می گوید:« من حس می کنم زندگی برای این نیست که شما تاثیرگذار باشید، بلکه زندگی برای این است که شما لذت و هدف را برای خود بیابید. موفقیت بنظر من یک لذت است.»

ازدواج آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون در ابتدای دهه ۱۹۸۰ به نیویورک رفت و در سال ۱۹۸۶، با مایکل هافینگتون، که یکی از میلیونرهای نفتی آمریکا بود و بعدها نماینده مجلس ایالت کالیفرنیا شد، ازدواج کرد و صاحب دو دختر شدند ولی زندگی مشترکشان ۱۱ سال به طول انجامید و از یکدیگر جدا شدند. وقتی شوهر آریانا هافینگتون برای انتخابات مجلس سنا در سال ۱۹۹۴ اسم نویسی کرد، خودش شوهرش را در کمپین ها همراهی و حمایت می کرد. با این که شوهرش در انتخابات موفق نشد ولی باعث محبوبیت سیاسی و اجتماعی او در شبکه های اجتماعی، تلویزیون و حتی شوهای تلویزیونی شد. بعدها کتاب «اشتباه از نظر سیاسی» او هم موفق به دریافت جایزه امی در سال ۱۹۹۴ و محبوبیت زیاد او شد.

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییآریانا هافینگتون در سال ۱۹۸۶، با مایکل هافینگتون ازدواج کرد

علایق آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون از زندگی پرتلاش و پرچالش خود لذت می برد. او می گوید:« اصلاً تمایل ندارم که سرعت زندگی ام را کم کنم. من همیشه در زندگی ام با انجام کارهایی مثل کوهنوردی، صرف کردن زمان با دختران و دوستانم خودم را شارژ می کنم و سریعا به طرف کارم باز می گردم و چه بسا از کارم هم لذت می برم.

علت موفقیت آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون به سه عادت اصلی اشاره می کند که به او کمک کرده تا بعنوان چهره موفق در دنیای کارآفرینی و زنی توانا در زندگی شخصی تبدیل شود. وی می گوید که برای رسیدن به اهدافی از این دسته ابتدا باید با توجه دست به اولویت بندی زد و در کنارش نیز ناکامل بودن انسان را باور داشت. جدا شدن از دنیای اطراف و شارژ مجدد باتری های ذهن، جسم و روح یکی دیگر از عادات مهمی است که نباید نادیده گرفته شود و در آخر هم نباید از سقوط ترسید.

زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکاییآریانا هافینگتون و مایکل صاحب ۲ دختر شدند ولی زندگی مشترکشان ۱۱ سال به طول انجامید

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش


l

این مطالب را نیز ببینید!

بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

حامد حدادى بسکتبالیست معروف حامد حدادی بازیکن بسکتبال اهل ایران است. او اولین لژیونر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *