صفحه اصلی / عمومی / شیب نزولی کرونا در تهران متوقف شد

شیب نزولی کرونا در تهران متوقف شد

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در گفتگوی بخش خبری عصر سه شنبه، تصریح کرد: تعداد بیماران بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش‌های عادی مجموعه خدمات درمانی استان تهران، ۱۷۱ بیمار و بخش‌های ویژه ۶۲ بیمار گزارش و در مقابل ۲۵۲ بیمار ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: تغییر شگرفی در آمار نسبت به روزهای قبل مشاهده نمی‌شود ولی شیب نزولی که در روزهای قبل با آن رو به رو بودیم متوقف شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، عنوان کرد: در شهرهایی مثل تهران که پیچیدگی‌های خاصی از لحاظ تراکم جمعیت، روابط درون شهری و تراکم ترافیکی دارد، به سرعت ممکن است با کوتاهی جزئی در رعایت ملاحظات بهداشتی سیمای بیماری تغییر کند.

وی همچنین ادامه داد: با رعایت بهداشت فردی و رعایت سخت گیرانه پروتکل‌های بهداشتی از افزایش غیرمتعارف آمار جلوگیری کنیم.

از سفرهای غیرضروری خودداری کنید

زالی در بخش دیگری از گفتگوی زنده با بخش خبری شبکه خبر با اشاره به استان‌هایی که وضعیت شکننده‌ای دارند، گفت: در بسیاری از استان‌ها رسیدن به ثبات قطعی از لحاظ آمار مبتلایان زمان می‌برد، پس ترجیح این است که افراد به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

وی ادامه داد: خود سفر فی النفسه می‌تواند منجر به تقلیل سیستم ایمنی شود با استرس محیطی نیز همراه است و این امر احتمال ابتلاء به کرونا در افراد مستعد را بالا می‌برد. همچنین در طول سفر به دلیل کمبود امکانات بهداشتی بین شهری، مسافران بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در پایان با اشاره به تاکید سازمان جهانی بهداشت بر اهتزاز از انجام سفرهای غیرضروری، اظهار کرد: سفر کردن می‌تواند منجر به انتقال ویروس و همچنین خستگی، کوفتگی و بی حالی ناشی از آن ممکن است با علائم بیماری کرونا اشتباه گرفته شود، بنابراین توصیه این است تا حد امکان از سفرهای غیرضروری بپرهیزید.

مهر


l

این مطالب را نیز ببینید!

عکس جالب تیم ملی در سفر تاریخی به آمریکا

عکس جالب تیم ملی در سفر تاریخی به آمریکا

تیم ملی ایران در زمستان سال ۸۷ سفری به کشور آمریکا داشت و تصاویر جالبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *