صفحه اصلی / ریپورتاژ آگهی / هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تغییر دادن ظاهر اتاق، رنگ کردن آن است. با اینکه کل پروسه آسان به نظر می‌آید، اما چند اشتباه کوچک باعث می‌شود که نتیجه‌ی کار خراب شود. ما در این مقاله هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان را بررسی می‌کنیم. ممکن است شما نیز این اشتباهات را در نقاشی‌های قبلی خود مرتکب شده باشید.

هر نقاش ساختمان تهران یا شهرهای دیگر برای خودش روش هایی دارد. در این مقاله خبری از قیمت نقاشی ساختمان نیست بلکه اینجا با فوت و فنی آشنا می شویم که برای یک نقاشی ساختمان باکیفیت لازم است. برای اینکه از هزینه نقاشی ساختمان سر در بیاورید می توانید درخواست نقاشی ساختمان را در بازار خدمات سنجاق ثبت کنید.

هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

استفاده از ابزار نامرغوب:
ممکن است رقم بالایی را صرف خرید رنگ‌های مرغوب کرده باشید و نتوانید برای وسیله‌هایی مانند قلم مو و غلطک، خیلی هزینه کنید. اکثرا برای جبران هزینه‌های خرید رنگ مرغوب، از وسایل ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده می‌کنند اما باید به خاطر داشته باشید که این گونه وسایل، نتیجه‌ی کلی کار را به کلی خراب می‌کند و زحمات شما را به باد می‌دهد. پس از همان اول، وسیله‌های با کیفیت تهیه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آماده سازی ناکامل و غلط:
قبل از استفاده از رنگ بر روی سطوح، دیوار باید تمیز و عاری از هرگونه ایراد باشد. پس قبل از هرکاری دیوار موردنظر را تمیز کنید و اگر نیازی به تعمیرات دارد، آن‌ها را با دقت انجام دهید. برای اینکه رنگ یکدست و زیبا روی دیوار بنشیند، سطح باید صاف و تمیز و بدون گرد و خاک باشد.

هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

عدم استفاده از چسب:
توجه به جزئیات می‌تواند کار شما را از یک کار خوب به یک کار عالی، ارتقا دهد. برای اینکه نتیجه حرفه‌ای و تمیز دربیاید، حتما از نوار چسب استفاده کنید. هر گوشه و کناری را که نمی‌خواهید رنگی شود، با استفاده از این نوارچسب‌های مخصوص بپوشانید.

نپوشاندن محیط و وسایل با کاور مناسب:
معمولا جاهایی که نمی‌خواهیم رنگی شود، در نهایت رنگی خواهد شد! قبل از اینکه قوطی رنگ را باز کنید، دقت کنید که محیط کاملا پوشانده شده باشد. اگر می‌توانید که وسایل منزل را از اتاق خارج کنید که چه بهتر. سپس روی زمین را با یک پوشش پارچه‌ای مخصوص بپوشانید. توجه به این نکته باعث می‌شود که بعدا مجبور نشوید رنگ را به سختی از روی زمین پاک کنید.

هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

رنگ کردن بدون استفاده از پرایمر:
تحت هیچ شرایطی این مرحله را رد نکنید. انجام این کار باعث می‌شود که رنگ راحت‌تر بر روی دیوار بنشیند و رنگ درخشندگی واقعی خود را نشان دهد.

غوطه ور کردن قلم مو در رنگ:
وقتی که قلم‌موی خود را کاملا در رنگ غوطه ور می‌کنید، با خشک شدن رنگ اضافی در لابه لای موهای قلم‌مو، تمیز کردن آن سخت می‌شود. همین اشتباه در زمان استفاده از غلطک نیز رخ می‌دهد. برای از آغشته کردن قلم مو به رنگ، حدود یک سوم از آن را به درون رنگ فرو ببرید. با این کار هم در مصرف رنگ صرفه جویی می‌شود و هم اینکه رنگ از قلم مو شره نمی‌کند.

هشت اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

زدن زود هنگام لایه‌ی دوم رنگ:
اگر به اندازه‌ی کافی به لایه‌ی اول زمان ندهید تا خشک شود، می‌توانید پروسه را به کلی خراب کنید. حواستان باشد که قبل از زدن لایه‌ی دوم، لایه‌ی اول کاملا خشک شده باشد. اگر نمی‌دانید که چقدر زمان برای خشک شدن رنگ نیاز است، به دستورالعمل روی قوطی رنگ توجه کنید. اگر بازهم مطمئن نبودید، بیست و چهار ساعت به آن زمان دهید.

خشک شدن رنگ:
اگر حواستان نباشد، ممکن است رنگی که استفاده می‌کنید، خشک شود و نتوانید از آن برای دفعات بعد استفاده کنید. اگر رنگ مورد استفاده بر پایه‌ی آب است، روی آن را با یک پوشش نایلونی بپوشانید تا عمر رنگ طولانی شود. برای رنگ‌های روغنی، قبل از بستن درب آن، نیم اینچ آب به سطح آن اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 


l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *